Leírás
B-1 vitamin
A vitaminok közül a B1-vitamint (tiamin) fedezték fel először, legfőbb feladata az idegrendszer karbantartása. A tiamin az idegrendszer megfelelő működése mellett a szív és az izmok tökéletes működéséért is felelős.
Ezenkívül képes még a fogműtétek utáni fájdalmat is enyhíteni.
A B1 vitamin vízben jól oldódik, a hőbehatások viszont károsítani tudják. Fontos szerepe van a szénhidrát anyagcserében.Hiányállapot megelőzésére gyakran használják cukorbetegségben, Chron-betegségben, szklerózis multiplexben. Antioxidáns, vérképzést segítő, méregtelenítő hatású. Néhány jel arra utal, hogy egyes rákos megbetegedésekben növelheti a sejtek osztódását, ezért a betegség fennállása esetén csak orvosi kontroll mellett használjuk. Enyhe vízhajtó hatása van.
A tiamin fokozza a vérkeringést, segíti a vérképződést.Kutatások szerint a nagy dózisú B1-vitaminbevitel nemcsak a tanulási nehézségekben szenvedőknek nyújthat segítséget, hanem az értelmi fogyatékosokat is segíti a jobb koncentrációban és a szellemi képességeik hatékonyabb kihasználásában.
Más kutatási eredmények is vannak, így például volt egy kísérlet, melyben azon főiskolai hallgatók, akik naponta 50 mg tiamint szedtek két hónapon keresztül, gyorsabb reakcióidőt értek el a kontrollvizsgálatok során, miközben sokkal világosabban tudtak gondolkodni, és jóval energetikusabbak voltak a kiindulási állapothoz képest.
Érzelmi zavarok és a B1-vitamin
Az agresszív viselkedés és a szenvedélybetegségek, valamint más személyiségzavarok és elmebetegségek gyakran tiaminhiányra vezethetők vissza.
Kutatások szerint a depresszió egyes típusai tiamin terápiával jól kezelhetők.
De segít azokon is, akik az idegrendszer más megbetegedéseiben szenvednek, mint például a szorongásos zavarok és ideggyulladás.
(rendelésre beszerezzük 24-72 órán belül)
Fontos figyelmeztetés: a www.dreletero.com webshop által rendelésre beszerzett termékek nem gyógyszerek, azaz ezek a termékek a magyar jogszabályok szerint nem rendelkeznek hivatalosan betegséget gyógyító vagy megelőző hatással. Az élelmiszerek, táplálék-kiegészítők és speciális – gyógyászati célra szánt – tápszerek fogyasztása nem helyettesíthetik, hanem kiegészíthetik a hagyományos orvosi (pld. onkológiai) terápiákat.