
A legfrissebb kutatások ugyanis bebizonyították: a tojás segít, hogy a szervezet több tápanyagot tudjon felszívni a zöldségekből. Különösen karotint és antioxidánst, amelyek őrzik a szem épségét és védenek a rákos megbetegedésektől(www.dreletero.com) . A tanulmányt az American Society for Nutrition 2015-ös éves gyűlésén mutatták be a Purdue Egyetem tudósai, akik a résztvevőknek 3 különböző salátát kínáltak, amelyek alapja nyers paradicsom, szeletelt répa, bébi spenót, római saláta és goji bogyó volt. Az egyikben nem volt tojás, a másikban 1,5 tojásból készült rántotta volt, míg a harmadikba 3 tojásos rántotta került hozzáadásra. A résztvevőkön evés előtt és után vértesztet végeztek, amely rávilágított, hogy azok, akik a legtöbb tojással fogyasztották a salátát, jobban felszívták a salátából a béta-karotint, az alpha-karotint, a lycopene-t, a luteint és a zeaxanthin-t. „A tojás jelenléte mindenféle zöldségből igen jelentősen, akár 500%-kal, növeli a karotinok felszívódását”- tudatta Dr. Wayne Campbell, a tanulmány egyik szerzője. A karotinok zsírban oldódó provitaminok, így a tojássárgájában levő olajjal jobban felszívódnak. Campbell arra is figyelmeztet, hogy a divatos étkezési szokás, amely szerint csak a tojásfehérjét fogyasztjuk el a tojásból, nem segíti a vitaminok, az ásványi anyagok és antioxidánsok felszívódását, mivel zsírmentes. Ne aggódjunk tehát a koleszterin miatt, igenis szüksége van a szervezetnek a tojássárgájára is. De térjünk vissza még pár mondat erejéig a tojásokhoz. Ugyanis segítségükkel, nemcsak játszva megemelhetjük a zöldségek vitaminértékét, hanem magukban is igazi tápanyagbombák. Magas minőségű fehérje (7 g csak 71 kalória), emellett tele van vassal, vitaminokkal, ásványi anyagokkal és saját karotinokkal. Bebizonyosodott, hogy a magas koleszterintartalmukról szóló vélemények nem állják meg teljesen a helyüket, ugyanis jóval kevesebb van bennük, mint korábban feltételezték. Ha ez még mind nem lenne elég nyomós érv a tojásfogyasztás mellett: a 2-es cukorbetegség kockázatát is jelentősen csökkenthetjük, ha rendszeresen beiktatjuk az étrendünkbe. Forrás:Cancer information |
A Curcuma Longa D4 egy olyan természetes vegyületből álló injekció , amely rendelkezik antioxidáns, gyulladásgátló és Anti-tumor képességgel. A curcuma nemcsak fűszer, hanem az új csodagyógyszer, a curcuma gyógyításban való alkalmazását már 1748-ban említik, de az első terápiás felhasználása 1937-ben történt, amikor is epehólyag gyulladásos betegeket sikeresen kezeltek curcumával. A curcuma ígéretes szer, ezt jelzi, hogy 2012-ig 67 klinikai vizsgálat zajlott le, és 35 van folyamatban. Mivel a curcumin eleve több támadáspontú szer, ezért számos ráktípusban bizonyult eddig humán vizsgálatokban hatásosnak.A curcuminnal kiváló eredményeket értek el gyulladásos bélbetegségeknél , ízületi gyulladásnál ,cukorbetegségnél, stb.A curcumin terápiás lehetőség a betegségek széles spektrumában. Biztonságos, tolerálható, nem toxikus, még napi 8 gramm esetén sem.Nagyon fontos tudni, hogy az orálisan bevett curcuma max.1%-a hasznosul.
|

Van, akit egyszerűen bosszantanak az apró, fekete magok, nem szívesen harapnak rájuk, mások megszokásból filézik ki a görögdinnyét, ám vannak, akik attól tartanak, hogy esetleg emésztőrendszeri problémát okozhat a magok lenyelése. Ahány ház, annyiféle dinnye evési módszer. Vannak, akik kenyérrel, vannak akik magában. Egyesek késsel, mások kanállal, megint mások szeletet harapva imádják. A dinnyemag megevése ugyanilyen dolog. Ahányan vagyunk, annyiféleképpen szeretjük. De mi történik ha nem pöckölgetjük a tányér szélére, hanem lenyeljük, mintha mi sem történt volna?
|
Bővebben...
|

A csontritkulás, az érelmeszesedés és a gyerekek fogszabályozása mindennapos dologgá vált, része az életünknek, és az orvostudomány szemüvegén át nézve elkerülhetetlen. De ezt gondolták a fertőző betegségekről is, amíg fel nem fedezték a mikrobákat, s onnantól egyszeriben érthetővé vált, mi okozza a betegséget és hogyan terjed a kórokozó. A K2 vitamin ugyanolyan láthatatlan, de mivel sokáig észrevétlenül volt jelen a 19. század végéig a táplálkozásban, ugyanolyan észrevétlenül eltűnt. Az ételnek nincs más íze, ha van benne K2, vagy ha nincs. Bár a K2-vitamin több tejtermékünkben (túró, fermentált sajtok) is jelen van, a feltételezések szerint ez csekély mennyiség ahhoz, hogy az igazán jótékony csont-hatását kifejthesse.
|
Bővebben...
|

Volt a nagyszüleidnek ételallergiája? Az én nagyszüleimnek biztosan nem. Az ételallergia terjedő járványának rideg összehasonlítása minden generációval egyre rosszabb képet mutat. Akkor miért nem volt a nagyszüleinknek ételallergiája? Ez elég egyszerű… 1. Valódi, szezonális ételeket fogyasztottak Az ételek gazdaságokból és kis piacokról érkeztek az 1900-as évek elején, és mivel az élelmiszer tartósítószerek nem voltak még széles körben használatban, az ételek frissek voltak. A feldolgozott élelmiszerek hiánya miatt táplálkozásuk tápanyagban gazdag volt, ami lehetővé tette számukra, hogy annyi tápanyaghoz jussanak, amennyire az ételekből számukra szükséges volt. A csecsemők számára az anyatej volt értékes, ami egész szezonban rendelkezésre állt.
|
Bővebben...
|

A cukor azon formájára, ahogy manapság fogyasztjuk azt, nincs szüksége a szervezetnek. Valójában az emberiség nem is fogyasztott élelmezési céllal soha cukrot, kivéve az elmúlt 100 évet. És lám-lám, “véletlenül” pont innentől datáljuk az úgynevezett civilizációs betegségek rohamos és járványszerű megjelenését is, mint a rák, a diabétesz, a szív- és érrendszeri problémák, és az elhízás. Ez az édes vajon az az édes? Mivel sok olvasónk még hitetlenül áll a “NO CUKOR” elméletünk előtt, és nem érti, miért is tiltjuk a cukortól, amikor az egy fontos táplálék, és öraganyáink is sütöttek süteményt, mégsem voltak tőle betegek, kicsit jobban utána mentem a cukorfogyasztás történelmi és gasztrokultúrális vonatkozásainak.
|
Bővebben...
|

Volt nekünk egy Nobel-díjasunk, akiről olyan keveset hallani, pedig ezekben az influenzás időkben őt kellene emlegetni, nem mást... Ez az írás egy kicsit hosszabb, de mert lehet, hogy valakinek a hasznára válik és oltással vagy a nélkül, de nem gyűri le ez a piszok vírus... A multi vitaminoktól eltérően, a C-vitamin szerepe már jól meghatározott, első alkalmazója Szent-Györgyi Albert (1893-1986) volt, aki a C-vitamin fontosságát bizonyította be. Ez annyira sikerült, hogy orvosi és élettani Nobel díjat kapott érte (1937). Ő maga eleinte 1.000mg, később 4-5.000mg, idős korára pedig 8.000 mg C vitamint szedett télen-nyáron. 93 éves koráig élt, szellemileg, testileg frissen. Autóbalesetben halt meg teljesen egészségesen. Érdekes mód, valahogy elfelejtette a társadalom ezt a neves díjat, ugyanakkor nagyon sok a tévhit a C- vitaminnal kapcsolatban. Valahogy egy téves szemlélet uralkodik a világon, ez a szemlélet dominálja az orvosi oktatást, így aztán nem csoda, hogy a legtöbb, főleg idősebb orvos,erősen tiltakozik a C-vitamin használata ellen, mondván inkább káros, mint hasznos.
|
Bővebben...
|

Minden magyarnak törvény adta joga C-vitamin terápiát kérni, azzal együtt, hogy visszautasítja az immunrendszert romboló kemoterápiát és az esetleges sugárkezelést. Minden magyar kórház kötelessége ezt a kérést teljesíteni.
|
Bővebben...
|
A környező levegő vízgőztartalmát, a relatív páratartalom fogalmával jellemezzük. A relatív páratartalom azt fejezi ki, hogy a levegő aktuális páratartalma, hány százaléka annak a vízgőztartalomnak, amit az adott hőmérsékletű levegő maximálisan meg tud tartani. A páratartalomtól függ hőérzetünk. Testünk hőleadó képességét befolyásolja a környezetünkben élő kórokozók, allergén mikroorganizmusok számát, valamint különböző légszennyező anyagokkal (formaldehid, kén és nitrogén oxidok) reakcióba lépve, azokkal irritáló végtermékeket alkothat.
|
Bővebben...
|
A rákos betegek száma sajnos évről-évre csak nő, mivel a rákos megbetegedést számos tényező válthatja ki: helytelen életvitel, környezeti tényezők, rákkeltő anyagok bevitele a szervezetbe, öröklődés. A teljes gyógyulás csak akkor lehetséges, ha nagyon hamar diagnosztizálják a rákot, de sajnos még ez sem garancia minden esetben. A kórházi kezeléseket azonban ajánlatos alternatív gyógymódokkal kombinálni:
1. Érdekes, ám mégis hatásos az akupunktúra. A kezelés során csökkennek a kemoterápia által kialakult kellemetlen tünetek, mint pl. a hányinger, a kimerültség vagy a fájdalmak. 2. A csökkentett deutérium tartalmú víz fogyasztása az egyik legajánlottabb módszer, ugyanis ezáltal a rákos sejtek nem tudnak osztódni és a betegség nem válik áttétessé. 3. Ugyancsak fontos a nyers ételek fogyasztása: zöldségek, gyümölcsök és egyéb gyógynövények beiktatása az étrendbe nagy mennyiségben hozzásegíthet a gyógyuláshoz. Ne feledkezzünk meg a megfelelő mennyiségű folyadékról sem (csökkentet deutérium tartalmú víz, zöld teák), valamint arról, hogy egyeztessünk az orvosunkkal a diétánkról. 4. Megfelelő mennyiségű vitaminok és ásványi anyagok bejuttatása a szervezetbe, de csakis orvosi felügyelettel, ugyanis bizonyos vitaminok túladagolása nem hogy segítene, hanem épp hogy gátol a gyógyulásban. 5. Végül, de nem utolsó sorban nagyon fontos, hogy a lelki szempontot is figyelemmel tartsuk, ugyanis egy rákos betegnek igen komoly belső problémákkal kell megvívnia. Beszéljünk az érzéseinkről a barátoknak, pszichológusunknak vagy vegyük igénybe a lelki segélyt, hiszen az orvosok feladata az is, hogy segítsenek feldolgozni a betegséget.
|
|